Sitemiz üzerinden Dua okuyabilirsiniz. Sıvan duaları, Baş ağrısı Duası ve bir çok Dua'yı sitemiz üzerinden bulabilirsiniz.

Sivilce Duası

Ergenlik dönemlerinde sıklıkla karşılaşılan bir problem olan sivilceler gençlerde psikolojik bunalım yaratmaktadır.Kurtulmak için bir çok faydalı dualar mevcuttur.

En Etkili Sivilce Duası;
Arapça Okunuşu: ‘’Allahümme musağğıral kebiri ve mükebbires sağıri! Sağğir ma bi.’’
Anlamı:
Ey büyüğü küçülten ve küçüğü büyülten Allah’ım. Bu bendekini küçült.
Yukarıdaki dua yalnızca sivilceler için değil, kişinin başına gelecek her türlü dert ve bela için okunabilir. Allah’ın dertlerini küçültmesi, alıp götürmesi, gözle görülmez hale getirmesi için edilen duadır ve bu içinde bulunulan durumdaki en büyük dert de kurtulunamayan sivilcelerdir.

Hz. Muhammed’in Sivilce Duası ile İlgili Sözleri:
Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed(SAV) de, eşlerinde sivilce çıktığında bu yukarıdaki duayı okuduğunu ve her türlü aknenin, yüzde çıkan yaranın v.b. cilt sorununun bir kaç güne sönüp, eriyip gittiğini bildirmiştir.

Sivilcelerin Geçmesi ve Yüz Güzelliği İçin Yunus Suresi Ayetleri:
Arapça Okunuşu: “Lillezîne ahsenûl husnâ ve zîyâdetun, ve lâ yerheku vucûhehum katerun ve lâ zilletun, ulâike ashâbul cenneti, hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).”
Anlamı:Güzel iş yapanlara (karşılık olarak) daha güzeli ve bir de fazlası vardır. Onların yüzlerine ne bir kara bulaşır, ne de bir zillet. İşte onlar cennetliklerdir ve orada ebedî kalacaklardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir